Návšteva lektorky anglického jazyka z mesta Wroclaw
Návšteva lektorky anglického jazyka z mesta Wroclaw
19 Máj 2026
108
AOS
19 Máj
V termíne 11. – 15. 5. 2026 mali študenti na hodinách anglického jazyka príležitosť privítať zahraničnú lektorku, Mgr. Martu Grygier z Akadémie pozemného vojska generála Tadeusza Kościuszka v meste Wroclaw. Počas svojej prednášky a workshopu sa venovala aktuálnej a spoločensky významnej téme rasizmu a imigrácie, pričom študentov aktívne zapájala do diskusie a rôznych interaktívnych aktivít.
Študenti ocenili nielen odborný obsah workshopu, ale aj príjemnú atmosféru a otvorený prístup lektorky. Vojak 1. stupňa Adam Kučerák uviedol: „Celá hodina bola od začiatku pozitívna, pani lektorka bola veľmi milá. Mala pripravenú skvelú prezentáciu, z ktorej sme sa dozvedeli veľa nových vecí o Poľsku a poľskej armáde. Na konci hodiny sme mali súťažný kvíz, v ktorom boli otázky z prezentácie. Tí najlepší získali odmenu.“
Pozitívne hodnotenie pridal aj vojak 1. stupňa Matúš Králik: „Pani lektorka od začiatku viedla hodinu zaujímavým a interaktívnym spôsobom, keďže sa snažila zapájať všetkých študentov. Dozvedeli sme sa nové poznatky o kultúre a fungovaní poľských ozbrojených síl. Jediným negatívom bolo, že hodina bola trochu krátka. Na konci hodiny sme ešte pani lektorke odporučili niekoľko kultúrnych a turistických miest v Liptovskom Mikuláši a okolí.“
Návšteva lektorky bola pre študentov cennou skúsenosťou, ktorá im umožnila rozšíriť si jazykové kompetencie, ale aj získať nové poznatky o kultúrnych a spoločenských témach v medzinárodnom kontexte.
Administratívne zabezpečenie návštevy mala na starosti najmä Mgr. Lenka Stromková, pričom organizačne pomáhala aj por. Mgr. Barbora Hurtuková, PhD.