Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Utorok 11. 12. 2018        
 Hlavná stránka


Odhalenie memoriálnej kaplnky
 
    Na vojenskom cintoríne na Háji – Nicovô v Liptovskom Mikuláši bola „odhalená“ 22. novembra 2018 memoriálna kaplnka ako pamätník vojakom Ozbrojených síl SR, ktorí padli v zahraničí v novodobých misiách na podporu mieru. Pásku pri jej otvorení prestrihli minister obrany SR Peter Gajdoš, náčelník GŠ OS SR genpor. Daniel Zmeko, primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč a vojnový veterán brig. gen. Ján Iľanovský (96 r.), zároveň položili kytice kvetov do kaplnky k pamätnej tabuli, na ktorej je vyrytých 58 mien padlých hrdinov. Vence a sviece vložili do kaplnky ďalej zástupcovia vojenského diplomatického zboru, predstavitelia spoločenských organizácií v pôsobnosti MO SR, profesionálni vojaci Čestnej stráže PR, kadeti Akadémie ozbrojených síl, príbuzní zosnulých vojakov a verejnosť, prítomná na tomto podujatí.

    Slávnostný akt otvorenia kaplnky obsiahol slová básne Martina Rázusa „Matka“, slová vojenských duchovných a trúbenie večierky. K vybudovaniu memoriálnej kaplnky spoločnými silami prispeli mesto Liptovský Mikuláš a rezort obrany SR. Ich najvyšší predstavitelia ocenili, na tomto pietnom akte vo svojich prejavoch rozhodnutie postaviť ju v meste, ktoré je späté s vojenskými tradíciami a vojenským školstvom. „Na obete týchto vojakov nesmieme zabúdať, ostali verní odkazu predkov, ktorí tu padli“, povedal pri odhalení kaplnky čestný prezident Únie vojnových veteránov SR plk. Ľubomír Kolenčík.

    Odhalenia memoriálnej kaplnky sa zúčastnilo vedenie Akadémie ozbrojených síl na čele s rektorom doc. Ing. Jozefom Putterom, CSc. kadeti a zamestnanci školy.
  
  
  
  
        Ďalšie fotografie   text, foto: -hg-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 

 
 Pripravované akcie
 
     6. - 7. 12. 2018
   Majstrovstvá OS SR vo  vojensko-praktickom plávaní
 
     12. 12. 2018
      VIANOČNÁ AKADÉMIA
 
 Oznamy
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Vo FOTOGALÉRII
Základný výcvik kadetov - Martin
 
    Vo VIDEOGALÉRII
AOS - 2018
 
    Science & Military
 
    ŠPE - termíny ško-
lenia 2018
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
Facebook AOS e-mail AOS Stravovanie WEGA
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 10. decembra 2018   (9737)