Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Piatok 14. 12. 2018        
 Hlavná stránka


Úspešné vystúpenie študentov AOS na Zimnej univerziáde vo Zvolene
 
    Od 5. do 10. februára 2018 sa centrom vysokoškolského športu stala Technická univerzita vo Zvolene. Táto univerzita bola organizátorom celoslovenskej univerziády - jej zimnej časti, ktorá sa koná raz za 4 roky. V zimných a niektorých halových športoch si prišli porovnať svoje športové zručnosti a schopnosti študenti 20 vysokých škôl z celého Slovenska.

    Pozvánku dostali a možnosť súťažiť prijali aj študenti Akadémie ozbrojených síl (AOS) v Liptovskom Mikuláši. Študenti AOS sa zapojili do súťaží v bedmintone – Katarína Pajtášová, 3. ročník, stolnom tenise – Peter Gladiš, 3. roč., Tomáš Vrbenský, 1. roč., Veronika Baloghová, 2. roč., v tlaku na lavičke – Martin Foriš, 2. roč. a v biatlone – Terezia Kuviková, 1. roč.

    Vynikajúce výsledky dosiahla Veronika Baloghová v stolnom tenise, keď vybojovala tri bronzové medaily – v zmiešanej štvorhre mix, v štvorhre žien a v dvojhre žien. Úspešne Veronike pomohol aj Peter Gladiš, keď v zmiešanej štvorhre mix získali bronzové medaily. Na AOS máme aj skutočne silných chlapcov, čo sa potvrdilo ziskom striebornej medaily v tlaku na lavičke, kde bodoval Martin Foriš. Ostatní športovci z AOS sa neprebojovali do záverečných finálových súbojov, ale taktiež vzorne reprezentovali svoju vysokú školu. O tom, že boli skutočne veľmi dobrí, svedčí aj umiestnenie na 13. mieste v hodnotení zisku medailí medzi vysokými školami a univerzitami SR.

    Úspešní medailisti svoje dojmy z vystúpenia na univerziáde komentovali takto:
 - Veronika Baloghová: „Na univerziáde som sa zúčastnila prvý raz. AOS som reprezentovala vo svojom obľúbenom športe – stolnom tenise. Aj keď mi už toľko času na prípravu nezostáva, lebo okrem iného ešte hrávam aj extraligu a v tomto čase máme skúškové obdobie, so svojimi výkonmi a umiestneniami som nadmieru spokojná! 3 získané medaily vo všetkých súťažiach, ktoré som absolvovala, hovoria za všetko...“
 - Peter Gladiš: „Na univerziáde som sa zúčastnil prvýkrát, bola to pre mňa dobrá škola tenisu, keďže ja hrávam už menej, a to až v 5. lige. V dvojhrách a štvorhrách som nemal veľké šance, boli tam hráči extraligy a prvej ligy, no a s nimi sa mi hralo „ťažko“. S Veronikou často trénujeme, a tak sme sa veľmi dobre zohrali a vyšlo nám to i na súťaži a vybojovali sme si bronzové „placky“. Škoda, že už v lete končím štúdium na AOS.“
 - Martin Foriš: „Na takomto podujatí vysokoškolákov – univerziáde SR som prvý raz, bola to pre mňa nová, ale dobrá skúsenosť, ktorá mi nakoniec vyšla až na stupne víťazov. Ďakujem katedre telesnej výchovy za podporu a možnosť prípravy v posilňovni. Inak ja sa pravidelne zúčastňujem republikových súťaží v silovom trojboji“.
  
  
        
  
    text, foto: Mgr. Dušan Litva, PhD.    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 

 
 Pripravované akcie
 
    V simulačnom centre:
   - 11. 10. - 14. 10. 2018
   CAX
- "GERLACH-KONVOJ"

Strelecký trenažér
- VS-STING

cvičia kadeti 3. roč. ŠJ
 
     23. 2. 2019
      
Bál AOS
 
 Oznamy
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Vo FOTOGALÉRII
Základný výcvik kadetov - Martin
 
    Vo VIDEOGALÉRII
AOS - 2018
 
    Science & Military
 
    ŠPE - termíny ško-
lenia 2018
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
Facebook AOS e-mail AOS Stravovanie WEGA
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 14. decembra 2018   (14212)