Návrat na hlavnú stránku AOS
  Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Streda 08. 12. 2021        
 Hlavná stránka
Výročné rokovanie expertov NATO v Bosne a Hercegovine.

Výročné rokovanie expertov NATO v Bosne a Hercegovine
 
    V rámci programu NATO DEEP (Defence Education Enhancement Program) pre Bosnu a Hercegovinu (ďalej len „BaH“) sa uskutočnilo výročné rokovanie expertného tímu NATO (Chorvátsko, Maďarsko, Nemecko, Severné Macedónsko, Slovensko, Slovinsko), ktorý sa od roku 2019 podieľa na podpore reorganizácie vojenského a jazykového vzdelávania dôstojníkov a poddôstojníkov ozbrojených síl BaH. V termíne od 25. októbra do 29. októbra 2021 sa rokovania zúčastnil aj pplk. Martin Chovanec, ktorý v súčasnej dobe zastáva funkciu akademického vedúceho pre oblasť vojenského vzdelávania dôstojníkov ozbrojených síl BaH.
    
    Predstavitelia Veliteľstva pre výcvik a doktríny ozbrojených síl BaH predstavili expertnému tímu NATO aktuálny stav v oblasti vojenského vzdelávania dôstojníkov a poddôstojníkov so zameraním na jednotlivé moduly kariérnych kurzov na hodnosť. Všetky odporúčania expertov NATO prezentované vo viacerých workshopoch a seminároch, ktoré sa uskutočnili v priebehu troch rokov prezenčne alebo online, boli vyhodnotené ako splnené.
    
    Program výročného rokovania zahŕňal aj pracovné rokovanie s predstaviteľmi veliteľstva NATO v Sarajeve a Spoločného veliteľstva ozbrojených síl BaH, ktoré bolo zamerané na druhú prebiehajúcu fázu reorganizácie vojenského a jazykového vzdelávania týkajúcu sa prípravy, udržateľnosti a motivácií inštruktorov v jednotlivých vzdelávacích a výcvikových inštitúciách ozbrojených síl BaH.
    
    Záverečné rokovanie sa uskutočnilo s predstaviteľmi ministerstva obrany BaH, ktorých viedol námestník ministra obrany pre medzinárodnú spoluprácu. Počas záverečnej diskusie sa poďakoval expertnému tímu NATO za podporu reformného procesu v oblasti vojenského vzdelávania a prisľúbil podporu do ďalšieho obdobia.
  
Foto k článku 1     Foto k článku 2
  
Foto k článku 3     Foto k článku 4
  
  text a foto: pplk. Martin Chovanec    
   -->
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
 Pripravované akcie
 
    Obhajoba dizertačnej práce 2. 12. 2021
 
 Oznamy
 
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    Vyšlo nové číslo: Science & Military 1/2021
 
     Vyšlo nové číslo:
Vojenské reflexie 1/2021
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
 Vo fotogalérii
     Kadeti strieľali vo VVP Lešť z mínometov 26. 10. 2021
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 07. decembra 2021   (8736)