Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Pondelok 25. 01. 2021        
 Hlavná stránka

    PF 2021
    PF 2021     PF 2021    PF 2021     PF 2021    PF 2021     PF 2021Žiška na pretekoch Spartan opäť víťazný
 
    Odborný asistent Katedry telesnej výchovy a športu Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši Mgr. Peter Žiška, PhD. sa zúčastnil v dňoch 7. - 8. 11. 2020 vytrvalostných pretekov Spartan, ktoré sa konali v maďarskom Veszpréme.

    „Pravdepodobne to boli jedny z posledných pretekov v CEU (Central Europe Series) v tomto roku. Realizovali sa za sprísnených opatrení kvôli COVID-19 a bez divákov. Aj pre opatrenia neprišla časť pretekárov, viacerých zastavili kontroly na hraniciach. Maďarská elita však nechýbala“, uviedol P. Žiška.

    Maďarský Spartan mal prívlastok HONOR, pretože sa konal v spolupráci s Ministerstvom obrany Maďarska, vo výcvikovom stredisku, pod vojenským dohľadom, čo prinieslo do pretekov „military zone“, t. j. prekážkovú dráhu, v ktorej sa pretekalo s maketou AK47. Náročnosť prvého dňa pretekov SPRINT HONOR RACE o dĺžke trate 6,5 km a prevýšení 65 m, zvýšil ranný prízemný mráz, ktorý skomplikoval rúčkovanie a balansovanie na prekážkach. Druhý deň pretekov SUPER HONOR RACE bol oproti prvému dlhší o 5 km, pribudli náročnejšie silové a lezecké prekážky ako slack-line, twiter a beater (rúčkovanie na otočnej konštrukcii), nosenie a ťahanie rôznych záťaží do 25 kg. V obidvoch súťažiach rozhodoval čas a kvalitné zvládnutie prekážky (v opačnom prípade, vykonáva súťažiaci trestné brušáky).

    V konkurencii takmer 7 tisíc pretekárov dobehol P. Žiška do cieľa v obidvoch súťažiach ako prvý s najlepším časom a beztrestným kontom. Už niekoľko rokov je zaradený do pretekárskej elity súťaží Spartan, svojimi výkonmi potvrdzuje, že patrí k absolútnej „spartanskej špičke“ európskej i svetovej úrovne.

    Ďalšie preteky Spartan by sa mali konať v ČR (Dolná Morava), Majstrovstvá Európy by mali byť 12. 12. 2020 na Tenerife, všetko však závisí od pandemickej situácie, ktorá viedla k zrušeniu Majstrovstiev sveta v tomto roku. „Som ale rád, že napriek nepriaznivej situácii sa organizátorom vo Veszpréme podarilo usporiadať kvalitné preteky, v ktorých som si preveril svoju kondíciu a obstál víťazne“, P. Žiška.
  
  
  
Výsledky:
        Sprint Honor Race
        Super Honor Race
Videozáznam (youtube):
        Spartan Race Veszprem Hungary - Sprint Honor Series
  text: -hg-    
foto: archív -pž-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
 Pripravované akcie
 
     Charitatívna zbierka
    2020
 - ZRUŠENÁ
 
 Oznamy
 
    Vyšlo nové číslo Science & Military 2/2020
 
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
    Vo FOTOGALÉRII
100. výročie narodenia arm. gen. Martina Dzúra
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 24. januára 2021   (111284)