Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Sobota 04. 07. 2020        
 Hlavná stránka


Zimné telovýchovné sústredenie 3. ročníka
 
    Začiatkom februára (4. - 15. 2. 2019) sa kadeti tretieho ročníka, prvého vysokoškolského stupňa zúčastnili na zimnom špecializovanom výcviku zameranom na zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie a presuny za pomoci snežníc. Snehové a poveternostné podmienky boli ideálne pre výcvik začiatočníkov, ale aj zdokonaľovanie techniky pre pokročilých lyžiarov. Ubytovanie na penzióne Horec vyhovovalo všetkým zúčastneným. Dopoludňajší výcvik bol určený hlavne na naučenie sa a zdokonalenie techniky pri zjazdovom lyžovaní, popoludní sa študenti rozdelili do troch skupín. Každá skupina bola zameraná na iný druh špecializovaného výcviku, ako bolo bežecké lyžovanie, skialpinizmus a presuny na snežniciach.

    Svoj názor na zimný výcvik vyjadrili niektorí študenti, ale aj inštruktori. ,,Na lyžiarskom sústredení bolo super, bola tam príjemná atmosféra. Tí čo vedeli lyžovať si zalyžovali, a takí čo vôbec lyžovať nevedeli sa naučili, pretože kvalitný a profesionálny prístup inštruktorov im to umožnil" - povedala Petra Hricová.
    Vyjadril sa aj Kristián Jurečko: ,,Lyžiarsky som si užil. Prišiel som na výcvik s očakávaním naučiť sa potrebné zručnosti, čo sa mi aj podarilo. Skúšali sme aj iné aktivity ako sú bežecké lyžovanie, skialpinizmus a presun za pomoci snežníc. Hodnotím tento zimný výcvik ako vysoko pozitívnu skúsenosť".
    "Sme veľmi radi za poskytnutú príležitosť ponúknuť študentom aktivitu - zimný výcvik a hodnotíme ho viac ako výborne, nielen pre zlepšené výkony študentov, ale všimli sme si aj zlepšenú súdržnosť medzi študentami", hodnotili inštruktori výcviku Mgr. Peter Žiška, PhD., Mgr. Marek Marcinčin, Mgr. Martin Rázus.

   Druhá časť zimného sústredenia, ktorú viedol npor. Mgr. Roman Markovič, prebiehala v posádke Liptovský Mikuláš. Aj tento „suchý“ variant výcviku zameraný na rôzne pochody v členitom teréne Liptova mal svoje čaro. Určite sa stanú nezabudnuteľnými výstupy na blízke "Babky" (cca 1700 m/n/m), alebo bežecké kroky na perfektne upravených tratiach na Kokavských lúkach a skialpové výstupy na Žiarsku chatu (cca 1300 m/n/m).

    Počas zimného výcviku sa v zimnom stredisku Skalka konali majstrovstvá OS SR v bežeckom lyžovaní, ktorých sa zúčastnili aj študenti AOS - David Slatkovský získal v behu na 10 km skvelé prvé miesto a Dominik Lietava obsadil 3. miesto. Obaja tak hrdo reprezentovali Akadémiu ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika.
  
  
  
  
        Ďalšie fotografie   text, foto: Mgr. Martin Rázus    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 

 
 Pripravované akcie
 
     8. 7. 2020
   Habilitačná prednáška
Ing. V. Andrassyho, PhD.
Ing. S. Moronga, PhD.
 
     14. 7. 2020
   Obhajoby dizertačných prác
 
 Konferencie
 
    22. - 23. 10. 2020
"Národná a medzi-
národná bezpečnosť"
 
 Oznamy
 
    Verejný odpočet
za rok 2019
 
    Vyšlo nové číslo časopisu
Vojenské reflexie
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2020
 
    Vyšlo nové číslo vedeckého časopisu
Science & Military
 
    Vo FOTOGALÉRII
Výstup na Chatu M. R. Štefánika
 
      Vo VIDEOGALÉRII:
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 04. júla 2020   (81378)