Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 15. 12. 2019        
 Hlavná stránka


Výstup na Ďumbier a Chatu M. R. Štefánika
 
    18. mája 2019 sa 40 príslušníkov Akadémie ozbrojených síl zúčastnilo Veteránskeho výstupu na Ďumbier (2043 m.n.m) a Chatu M. R. Štefánika (1730 m.n.m). V počte bolo 23 kadetov, ktorí s veliteľom kpt. Michalom Fričom podporili túto akciu organizovanú MO SR a GŠ OS SR. Výstupu sa okrem príslušníkov AOS zúčastnili desiatky ďalších záujemcov o podujatie z rezortu obrany, z rôznych kútov Slovenska a širšia verejnosť.

    Výstup sa konal po trase - horská chata Trangoška – Chata M. R. Štefánika – Ďumbier, a to za optimálneho počasia, v ktorom sa vystriedalo slnko, hmla a vietor nad pásmom kosodreviny. Hmla na vrchole Ďumbiera a sneh po trase mnohým nebola prekážkou na jej zdolanie. Pri pomníku SNP neďaleko chaty, položili účastníci výstupu veniec a zapálili sviečky, a to aj na počesť M. R. Štefánika, ktorého meno nesie nielen chata ale aj Akadémia ozbrojených síl. Veniec položili brig. gen. Martin Michalko, veliteľ Strategického centra krízového manažmentu GŠ OS SR a za organizátorov Richard Zimányi, vedúci oddelenia Starostlivosti o vojnových veteránov a vojenských dôchodcov MO SR, ktorý uviedol, že tento „veteránsky výstup“ možno považovať za 1. ročník. Miesto výstupu – chata M. R. Štefánika a spomienka na tohto zakladateľa slovenskej štátnosti a aj vojnového veterána, neďaleký pomník SNP, slovenský dvojkríž na Ďumbieri – to všetko má ambíciu spojiť v tomto výstupe národné a vojenské tradície.

    Organizátori pre všetkých pripravili veteránsky guľáš a pamiatkové predmety. Podujatie, ktorého sa zúčastnili aj deti v sprievode rodičov, malo pozitívny ohlas.
  
  
  
        Ďalšie fotografie -ds-   text, foto: -hg-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 

 
 Pripravované akcie
 
     17. 12. 2019
   VIANOČNÁ AKADÉMIA
 
     18. 12. 2019
   Adventná duchovná obnova
 
     22. 2. 2020
       BÁL AOS
 
 Oznamy
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2020
 
    Vyšlo nové číslo vedeckého časopisu
Science & Military
 
    Vo FOTOGALÉRII
Výstup na Chatu M. R. Štefánika
 
      Vo VIDEOGALÉRII:
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 15. decembra 2019   (53322)