Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Piatok 17. 01. 2020        
 Hlavná stránka

Športový deň rektora AOS za účasti Univerzity obrany Brno
 
    Športový deň 29. 3. 2011 otvoril rektor Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika (AOS) brig. gen. doc. Ing. Miroslav Kelemen, PhD.. Jeho program a súťažné športové disciplíny pripravila Katedra telesnej výchovy a športu AOS pre vysokoškolských študentov Akadémie ozbrojených síl, profesionálnych vojakov študujúcich v kurzoch akadémie a tiež 35 študentov Univerzity obrany Brno (Česká republika).

    Účastníci športového dňa si merali sily v kolektívnych disciplínach ako sú minifutbal, volejbal, florbal, prieťahu lanom, ale aj v individuálnych disciplínach, ktoré tvorili vodný slalom a súťaž o „silného muža“. Športový deň, ktorý sa realizoval v telovýchovnom areáli AOS, priniesol jeho účastníkom veľa zábavy, napätia, súťaživosti.

    Individuálne športové disciplíny silne motivovali študentov k „zlepšovaniu si svojej kondície a obratnosti“. Súťaž „silný muž“ obsiahla zhyby, tlak v ľahu a hod pneumatikou. Vyžadovala si trénovanosť a dlhodobú prípravu. Výsledky súťaže „silný muž“: 1. miesto: voj. Ján Nirház (AOS), 2. miesto: voj. Martin Dufala (AOS) a 3. miesto: čat. Tomáš Ježek (UO Brno).

    Ďalšou individuálnou disciplínou športového dňa bol vodný slalom. Zvíťazili tí, čo zdolali bránky a nepotopili sa so svojím kajakom. 1. miesto: čat. Lukáš Brož (UO Brno), 2. miesto: voj. Ivan Krausko (AOS), 3. miesto: čat. Petr Jankuj (UO Brno).

    Do súťaží kolektívnych disciplín sa zapojilo po 5 až 6 družstiev, ktoré s veľkým zápalom hájili svoje „farby“. Prieťah lanom: 1. miesto: Základný veliteľsko-štábny kurz II. (AOS). V ďalších kolektívnych disciplínach – minifutbal, volejbal a florbal zvíťazili družstvá UO Brno nad aktuálne zostavenými družstvami AOS. Na záver športového dňa sa uskutočnil priateľský turnaj Katedry telesnej výchovy a športu AOS a Centra telesnej výchovy a športu UO Brno vo volejbale a tenise.
  
  
  
    text a foto: - hg -     gen. Dr. M. R. Štefánik
 

 
 Pripravované akcie
 
     21. - 22. 1. 2020
   Výcvikový deň kadetov 1. ročníka
 
     22. 2. 2020
    BÁL AOS   
  
 
 Oznamy
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2020
 
    Vyšlo nové číslo vedeckého časopisu
Science & Military
 
    Vo FOTOGALÉRII
Výstup na Chatu M. R. Štefánika
 
      Vo VIDEOGALÉRII:
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 17. januára 2020   (17140)